ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Anti sitres masajı nedir ?

Anti stres masajı, günümüz koşullarında, stressiz yaşam neredeyse mümkün değildir. Fiziksel rahatsızlığınız olmasa bile, hepimiz stres kaynaklı kas gerginliği, baş ağrısı, mide ve sindirim problemleri yaşarız. Bu nedenle, anti stres masajı daha sağlıklı bir iç denge ve fiziksel durum oluşturmak için en etkili yöntemlerden biridir.


Anti stres masajı, stres ve etkilerini hafifletmenin en etkili yöntemlerinden biridir ve vücudumuzdaki stresle ilgili sorunları önlemek için destekleyici bir tedavidir. Bu masaj kasları ve özellikle sinir sistemini rahatlatır. Bacakların başına, boynuna, sırtına ve arkasına yavaş ve ritmik vuruşlarla yapılır. Özel anti stres masaj yağları vücudunuzdaki tüm gerginliğin giderilmesine yardımcı olur.

Anti stres masajına ihtiyacınız varmı ?

Anti-stres masajı için herhangi bir şikayetiniz olmasa bile kendinizi tamamen yenilemek ve şımartmak veya tüm sorunlardan uzaklaşarak vücudunuzu ödüllendirmek istiyorsanız mükemmel bir seçim olacaktır. Öte yandan, anti-stres masajı, yoğun bir iş hayatı nedeniyle kendileriyle zaman geçiremeyen ve bilgisayarda çok fazla zaman geçiren veya sürekli olarak sırt ve boyunda iş stresi ve gerginlik yaşayanlar için harikadır. .
Stres ve olumsuz fiziksel etkileri hafife alınmamalıdır. Yaşam kalitenizi artıracak ve strese karşı savaşacak yöntemleri entegre edebilmeniz gerekir. Anti-stres masajı, bu ihtiyaçlar için etkili bir tedavi yöntemi ve rahatlatıcı bir çözümdür. Bu masajla strese bağlı kas, kan akışı, dolaşım ve sindirim problemleri gibi stresin olumsuz etkileri ortadan kaldırılacak ve vücudunuz strese karşı daha dirençli olacaktır.v

Anti stres masajının faydaları

anti stres masajı
anti stres masajı

Kasları gevşetmeye yönelik ağır ve yavaş hareketlerle uygulanan bir masaj yöntemidir. Amaç kişinin stres kaynaklı oluşan kas tutulmalarını, kas sertleşmelerini çözebilmek ve kişiyi hem fiziksel hem ruhsal bir rahatlamaya ulaştırabilmektir. Dolayısıyla masajda amaç daha çok kasları gevşetmek ve kişiye güzel bir deneyim sunarak psikolojik olarak iyi hissetmesine ve ruhsal olarak iç dengeye ulaşabilmesine olanak tanımaktır.
Bu masaj sayesinde kişi artan kan akışı ve gevşeyen kas dokusu ile hem dinginliği hem dinamizmi aynı anda hissedebilmektedir. Farkında bile olmadığınız problemleriniz kaynağı olabilecek stresle mücadele etmek için en doğru karar stres masajını deneyimlemek olacaktır.
Bu masaj deneyimini yaşayan kişiler kendilerini daha zinde ve canlı hissederek gevşemiş bir vücutla problemlerinden, ağrılarından ve şikayetlerinden uzaklaşarak kendilerini daha canlı ve huzurlu hissedeceklerdir.

Sırtın terapötik masajının ve rahatlama masajının bir kombinasyonudur. Stresi hafifletmeye yardımcı olmanın yanı sıra, denge sağlamak için anti-stres masajı kullanılır, aynı zamanda gerginliği ve ağrılı durumları giderir.

Klinik çalışmalar, düzenli masajın sadece vücudu stresden arındırmakla kalmayıp, aynı zamanda düşük bağışıklık sistemini önlediğini, aynı zamanda bağışıklık sisteminin genel işleyişini iyileştirdiğini, serotonin salgılanmasını artırdığını ve ilk satırdaki hücre sayısını artırdığını göstermiştir. bağışıklık sisteminin savunulması.

Genellikle kronik hastalığı olan kişilerde ağrıyı gidermek ve azaltmak için doğal bir yol olarak kullanılır. Rahatsız uyku kalitesi birçok problemden kaynaklanır ve masaj uykusuzluk için en iyi “ilaçlardan” biridir. Bu masaj, gerginlik ve sinirlilik azalmasını önemli ölçüde etkileyen hormonal stresi, kortizolü azaltır. Bu masaj için, aromaterapi etkisi olan özel anti-stres yağları kullanılır, çünkü merkezi sinir sistemini rahatlama açısından koku hissi ile uyarırlar.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir